fbpx

Pomysłowa Kredka – nasza historia

Jak masz dzieci, to chcesz ich dobra, by były szczęśliwe, mądre, zdrowe, by wyrosły na mądrych i uczciwych ludzi… Życzenia każdego rodzica. Można powiedzieć klasyka. Niestety doświadczenie pokazuje, że na wiele z tych rzeczy mamy ograniczony wpływ. Wiele z tych dziedzin przerzucamy, albo musimy oddać w cudze ręce. Edukacja, zdrowie, wychowanie - te dziedziny pokazują, że inni ludzie mają tu wiele do powiedzenia.

Weźmy chociażby taką edukację. Wszyscy od razu patrzymy na szkołę, nauczycieli, podręczniki, programy nauczania… Czy ci wszyscy ludzie, którzy wezmą pod opiekę nasze dzieci zapewnią właściwy poziom? Czy nie skrzywdzą? Czy wskażą właściwa drogę? Czy ten nasz system edukacji, czy te całe szkolnictwo zapewni to wszystko czego oczekujemy?

Zarówno moja żona, jak ja z wykształcenia jesteśmy nauczycielami. Znamy szkołę "od środka". Poznaliśmy jej plusy i minusy. Wiemy co szkoła może, a co musi zaoferować dziecku.

Myślę, że zdajemy sobie sprawę z tego, że szkoła to tylko niezbędne minimum, przez które trzeba po prostu przejść. Dziecko bez dodatkowych działań i bez naszego wsparcia nie zrealizuje swoich marzeń. I nie mam tu na myśli korepetycji, zajęć dodatkowych idt. Dziecko musi mieć PASJĘ, HOBBY - coś co pozwoli mu rozwinąć jego zamiłowania i talenty. Jeśli ja, rodzic nie zapewnię tego swoim dzieciom, to przyczynię się do tego, że będą nieszczęśliwe.

Najprostszą i najbardziej skuteczną metodą uczenia dzieci to... zabawa. Jest to najbardziej naturalna i najbardziej skuteczna technika przekazywania wiedzy. Idąc tym tropem zaczęliśmy podsuwać naszym dzieciom gry planszowe - to był strzał w dziesiątkę. Najpierw były gry proste, nie wymagające zapamiętywania wielu zasad. Następnie podsuwaliśmy kolejno gry logiczne, pamięciowe, strategiczne, gdzie zasad też nie było dużo, ale tu był już potrzebny większy wysiłek by rozwiązać poszczególne zadania, by osiągnąć cel.

Sami także staraliśmy się dużo czasu poświęcać na wspólne granie. Z czasem okazywało się, że gry nie tylko rozwijały nasze dzieci pod względem umysłowym, ale także emocjonalnym i społecznym

Te wszystkie doświadczenia sprawiły, że postanowiliśmy zarażać swoją pasją do grania oraz mądrej i rozwijającej zabawy innych. Powstała w ten sposób Pomysłowa Kredka, gdzie od samego początku stawiamy na edukację poprzez zabawę. Edukację, gdzie można wykorzystać gry planszowe, klocki oraz mądre, kreatywne i bezpieczne zabawki.

Naszą wiedzą często się dzielimy. Chętnie szkolimy innych - szczególnie nauczycieli i pedagogów. Często spotkać nas można w różnych miejscach: targi książki, szkolenia, warsztaty, imprezy masowe.

Sami także nie osiadamy na laurach. Ciągle szukamy inspiracji i nowych pomysłów.